Projektikonkursi Nopi Üles eesmärk on toetada noorte omaalgatuslike ideede väljatöötamist ja elluviimist. Nimetatud konkursi kaudu omandavad noored uusi oskusi, saavad uusi kogemusi ja arendavad  ettevõtlikkust. 

Tegevuste tulemused aitavad edendada noorte aktiivset eluhoiakut, mille läbi noored panustavad kogukonna arengusse. Seeläbi tõuseb noorte teadlikkus töömaailmas toimuvast ning suureneb ka valmisolek vabatahtlikult tegutseda. See kõik mõjutab noorte konkurentsivõimet tuleviku tööturul.Räpina Avatud Noortekeskuse „Nopi Üles“ projekt on õpperuumi/kööginurga kaasajastamine, kus hakatakse valmistama pärast pikka koolipäevi maitsvaid sööke, õppima uute roogade valmistamist, toidukunsti saladusi ja palju muid eluks vajalikke oskusi.

Mõte ja idee noortekeskusesse rajada õpperuum (kaasajastatud kööginurk) oli noortel juba ammu valmis, aga eks paljud asjad nagu seegi jäi raha taha. Kui tuli võimalus sellisest toredast ja noortesõbralikust projektikonkursist osa võtta, olid noored kohe väga hakkajad. Kiiresti täideti ettenähtud taotlusvorm ja postitati teele. Noorte idee kiideti heaks ja kinnituseks, et selle idee ja teostamise taga on ikka noored, mitte noorsootöötajad tuli projekti koordinaatoriga noortel pidada Skype kõne veendumaks, et idee on ikka reaalselt ka teostatav.

Järgmine samm oli aga eriti põnev et projekt saaks rahastuse, filmisid noored üles video, mis kirjeldas nende projekti vajalikkust. Video laeti üles Nopi Üles! Facbook´i lehele, kus saadi kokku kahe päevaga üle 200 meeldimise, mis iga päev kasvab veelgi. Koheselt alustasid noored eelarve ja tegevuskava paika panemisega. Tänaseks on leping allkirjastatud ja eeltööd käivad noorte taktikepi all juba täie hooga. Seinad, laed pahteldatud ning ootavad värvimist ja ka noorte endi poolt väljavalitud köögimööbel juba teel. Palju töid on veel ees aga usume, et suudame nii väikese ajaga nagu ühe kuu jooksul teha siiski kõik tööd ära tänu meie tublidele-hakkajatele noortele, vabatahtlikele, sõpradele ja noortekeskuse töötajatele.

Projekti lõpetamine toimub juba 14. oktoobril, kus toimub ka uue õpperuumi-kööginurga avamine ning meie noortekeskuse 14. sünnipäeva tähistamine. Oleme kõigile avatud!

Projektifondi "Nopi Üles tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine kirjeldatud tegevuste raames.

 Lisainfo programmi tutvustavalt kodulehelt www.ank.ee või www.facebook.com/nopiules

Sooviksime kaasajastada Räpina avatud Noortekeskuse kööginurka, kus hakata valmistama pärast pikka koolipäevi maitsvaid sööke, õppida uute roogade valmistamist kokandusringis. Meil on olemas meistrimeestest noored ja vabatahtlikud, kes on valmis kasvõi kohe ennast värviseks tegema, puudu on ainult 150 like'i. Ole hea ja toeta meie ideed like/meeldib nupuga. Nopi Üles projektifondist soovime taotleda 2000€ Projektifondi "Nopi Üles“ tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.

Posted by Nopi Üles on 13. september 2016. a.